A galéria Európában is egyedülálló, múzeumi kvalitású, csaknem 400 nm-es területtel bővült, ahol jelenleg a 66. Tavaszi aukció és az 5. Kortárs aukció 262 tételét bemutató tárlatát tekinthetik meg az érdeklődők. A tavaszi aukció egyik szenzációja Rippl-Rónai József Piacsek bácsi a Niklay lányokkal című festménye, de a kiemelt tételek között szerepel Bortnyik Sándor Géplovag, Munkácsy Mihály Párizsi nő és Keserü Ilona Marylin és a tenger című alkotása is.
Kiemelt érdeklődés mellett zajlott a fennállásának 20. évfordulóját ünneplő Virág Judit Galéria jubileumi őszi aukciója, amelyen több mint 200 tétel - köztük Rippl-Rónai József Pihenő Fenella című festménye - talált gazdára összesen 851 millió 630 ezer forintért - tájékoztatta a galéria a Portfolio-t.
Lendületben van a hazai műtárgypiac: az aukciókon sorra dőlnek meg a rekordok, szinte minden évben kalapács alá kerülnek olyan festmények, amelyeknek leütési ára meghaladja a százmillió forintot. Jelentősen átalakult a gyűjtői kör is az elmúlt évtizedekben: az aukciók igazi társadalmi eseményekké váltak, megjelentek a fiatalabb gyűjtőgenerációk is. De mennyire számít jó befektetésnek a műtárgy, mennyire ismeri a nemzetközi közönség a magyar művészeket, és hogyan kell készülni egy olyan aukcióra, ahol csak a kikiáltási ár 650 millió forint? A Portfolio erről is kérdezte az egyik legnagyobb hazai galéria, a Virág Judit Galéria és Aukciósház vezetőit, Virág Juditot, Kelen Annát és Törő Istvánt.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Visszakapják az önkormányzatok a területeket.
Az ukrajnai háborúról, az EU-val ápolt viszonyról és a magyar gazdaságról is beszélt a kormányfő.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.
Miért csökken a közvetlen külföldi tőkebefektetések volumene?
Meddig nőhet még?